životopisy herců

Michel Gerard

19. srpna 2007 v 20:42
Roli Michela-poněkud "výstředního" francouze si zahrál Yanic (Allan) Truesdale,narodil se 17.března.1970 v Montreálu.
K herectví se dostan více méně náhodou,když se v sedmnácti se svým kamárádem na hereckou..Na Národní divadelní škole absolvoval ve dvaceti a jako talentovaný herec byl brzo vyhledáván...ačkoliv je pro nás celkem neznámí herec v Kanadě patří mezi nejpopulárnější herce.Má dvojí občanství, čehož si užívá. Sám sebe označuje za filmového šílence, který týden co týden zhlédne celou řadu filmů. Též ho baví psaní a cestování...a když zrovna nesleduje filmy tak hraje roli Michela v seriálu Gilmorova děvčata.

Kirk Gleason

3. srpna 2007 v 8:19
Roli Kirka v gilmorových děvčatech si zahrál herec Sean Gunn,který se narodil 22.5.1974 v St.Louis.Má pět starších sourozenců,pět bratrů pracujících v reklamním průmyslu a sestru právničku.
Už jako malý chtěl být hercem,proto se na střední škole zapsal na Goodmanovu divadelní školu.Po promoci strávil dva roky v Chicagu.Režíroval několik představení a myslel si,že u toho zůstane,ale pak přišla možnost hrál v Chicagu.A to byl impuls,protože Sean se rozhodl přestěhovat do Los Angeles a splnit si tak svůj sen.Hrál v mnocha seriálech a pak...přišla nabídka na roli Kirka v gilmorkách-jedna z nejvýstřednějších a nejbarvitějších postav v tomto seriálu.

Dean Forester

2. srpna 2007 v 0:33
Jared Tristian Padalecki se narodil 19.července 1982 v San Antoniu,má staršího bratra Jeffa a mladší sestru Megan.Už od 12 let veděl,že se chce být herec,proto začal brát hodiny herectví.Jeho blízký přítel je-taky herec Chad Michael Murray(Tristan v gilmorkách)
Vystudoval střední Madisonskou školu.Pro NBC natočil pilotní film-který se nikdy neodvysílal.Poté se chtěl dále věnovat studiu na Texaské univerzitě,ale to mu "překazila"role Deana v gilmorových děvčatech.

Paris Geller

28. července 2007 v 9:05
Roli Paris Geller si zahrála herečka Liza Weil-Elizabeth Audrey Weil narodila se 4.ledna.1980 v New Jersey.
Liza strávila většinu svého dětství cestováním po Evropě s komediální hereckou společností svých rodičů.Takže asi někoho nepřekvapí,že se později chtěla věnovat právě herectví.Poté co se její rodina usadila v Lansdalu,začala dojíždět do New Yorku na profesiální zkoušky.Po přestěhování do Los Angeles začala Lizina televizní kariéra a zahrála si epizodní role v řadě seriálů.Ale největší rolí aspoň pro zatím je pro ní role Paris v gilmorových děvčatech.

Sookie St. James

1. července 2007 v 20:51
Roli Sookie v Gilmorových děvčatech si zahrála Melissa McCarthy narodila se 26.srpna.1969 v Plainfield-Illions.
Melissa je rozený komik hrála ve filmu,televizi i v divadle.V New Yorku poprvé zabodovala v komediálních představeních.Ve stejné době absolvovala dramatické kurzy v newyorském The Actors Studio a zahrála si v různých inscenacích po celém městě.V současné době žije v Los Angeles
My jsmne ji mohli vidět ve filmu Charlieho andílci 2 a mnoha dalších,ale mnohým z nás se vryla do paměti jako kulinářský génius Sookie v seriálu Gilmorova děvčata.

Lane Kim

27. června 2007 v 20:44
Roli Lane Kim v gilmorových děvčatech si zahrála herečka Keiko Agena narodila se 3.října 1979 v Honolulu na Havaji a narostla do výšky pouhých 155cm.
Narodila se a vyrůstala v Honolulu až do svých sedmnácti let.Už v deseti letech měla za sebou svůj herecký debut,když si střihla malou roličku ve filmu ´The best christmaspageant ever´.To se jí zalíbilo natolik,že se rozhodla s vystupováním pokračovat.Po ukončení střední školy studovla činohru na Whitmanově vysoké škole.U nás jsme ji mohli vidět v seriálech Beverly Hills 90210 a Pohotovosti.
A nyní v seriálu gilmorova děvčata kde si zahrála nejlepší kamarádku Rory Lane.

Richard Gilmore

26. června 2007 v 20:58
Roli Richarda Gilmora v gilmorových děvčatech si zahrál herec Edward Herrmann narodil se 21.června 1943 ve Washingtonu D.C.
Může se pyšnit více jak třicetiletou kariéru jak v divadle tak,ale i ve filmu a v televizi za svoji práci byl odměněn a je držitelem cen Emmy a Tony.Jeho hercká kariéra činí bezmála 90 filmovyých postav a nahrávek.Je také aktivním účatníkem závodů a automobilových show.Loni byl vyznamenán svojí alma mater,Bucknellskou univerzitou,za vynikající úspěchy ve své profesi.
A diváci gilmorových děvčat si toto umění můžou ověřit.

Emily Gilmore

26. června 2007 v 20:41
Roli Emily Gilmore si zahrála herečka Kelly Bishop,která se narodila 28.února 1944 v Coloradu.
V dětství se věnovala baletu v osmnáctui dokonce zamířila do New Yorku ,kde získala svoji první práci později si ovšem musela vydělávat prací v nočních klubech.Zlom nastal až ve chvíli kdy dostala nabídku zahrát si ve filmu ,ACorus Line, za kterou později získala řadu ocenění.Poté její herecká kariéra dosáhla svého a zahrála si v řadě filmů a svou pověst upevnila i na divadelních prknech.
A nyní si v seriálu gilmorova děvčata zahrála matku Lorelai Emily Gilmore.

Jess Mariano

25. června 2007 v 18:00
Roli Jesse Mariana v gilmorových děvčatech si zahrál Milo (Anthony) Ventimiglia narodil se 8.července 1977 v Anaheimu v Kalifornii.
Jeho otec pochází ze Sícilie.Matka je angličanka,francouzska,irka,skotka,potomek indiáckého kmene a částečně i Indka.V jeho osmi letech oznámil rodičům,že ve dvaceti získá Oscara.
Milo vyrůstal se dvěma sestrami a rodiči v Orange v Kalifornii.Studoval na Kalifornské univerzitě a na konzervatoři v San Franciscu.Zahrál si v pěto filmech,několika reklamách,několika reklamách,třech televizních seriálech.Milo má rád snowbording,skateboarding,vaření a silná auta.
A mi ho můžeme obdivoval v seriálu Gilmorova děvčata.

Logan Hunzberger

17. června 2007 v 18:05
Roli Logana Hunzbergera v gilmorových děvčatechsi zahrál Matt(hew) (Charles) Czuchry,který se narodil 20.května 1977 v Manchesteru,vyrostl na farmě v Tennesssee.
Jeho otec je učitel ,mátři starší sourozence.S vyznamenáním vystudoval střední školu Charlestonu v severní Karolíně kde byl hvězdou tenisového týmu.Poté se rozhodl,že se začne věnovat herectví,brzy si ho všiml Christian Kaplan z Twentieth Century Fox a pozval ho do Los Angeles.Od té doby se objevuje zejména v seriálech(7th Heaven-sedmé nebe)i ve filmech(Em&Me,Eight Legged Freaks).
A teď ho mohou obdivovat diváci gilmorových děvčat.

Christopher Hayden

11. června 2007 v 21:46
Roli Chrise si zahrál David Sutcliffe,který se narodil 8.června v kanadském Saskatchewanu a vyrůstal v Grimbsy a v St,.Catharines v Ontariu.
Od dětství se věnoval sportu,k heretctví se na Toronské univerzitě poté co ho vážné zranění přinutilo opustit basketbalový tým.Má diplom z anglické literatury,miluje jógu a hokej.¨
Jako herec začínal v reklamách,vidět jste ho mohli v seriálech Faktor PSI,Přátelé,Kriminálka Las Vegas nebo ve filmu Zbožňuju trable.Nejvíc ho,ale proslavila role roryina otce v Gilmorových děvčatech.

Luke Danes

11. června 2007 v 21:18
V seriálu Gilmorova děvčata si zahrál Luka Danse,ale ve skutečnosti se jmenuje Scott Patterson,narodil se 11.září.1958 ve Philadelphii,brzy se ovšem přestěhoval do New Yersey.
Promoval na Rutgerově univerzitě,zamněření na žurnalistiku.Celou dobu studií ho však pronásledovala jiná vášeň a to baseball.Hrál profesionálně za New York Yankees,za Texas Rangers i za L.A Dodgers.Pak této kariéry nechal a začal studovat herectví v New Yorku u slavných učitelů Roberta Lewise a Sondry Lee.
Po studiu se objevil mnohokrát v několika představeních,například v Rasputinovi nebo slečně Julii...a skončil až u Gilmorových děvčat=0)

Rory Gilmore

7. června 2007 v 6:40
Všichni jí asi známe ze seriálu Gilmorova děvčata jako Rory,ale ve skutečnosti se jmenuje Kimberly Alexis Bledel narodila se 16 září 1981 v Texasu.
Anglicky se naučila teprve ve škole,krátce poté co nastoupila na katolickou střední školu,si jí všiml modelingový agent Page Parkes,který odstartoval její kariéru.V dalších letech strávila Alexis většinu času na cestě mezi New Yorkem a Japonskem.
V roce 2000 dostala hlavní roli Rory v seriálu Gilmorova děvčata.A u nás jí můžete vidět jeetě ve filmu Cin Sity-Město hříchu po boku Bruce Willise.

Lorelai Gilmore

6. června 2007 v 22:18
V seriálu Gilmorova děvčata si zahrála postavu Lorelai Gilmorové,ale ve skutečnosti se jmenuje Lauren (Helen) Graham.
Narodila se 16 března 1967 na Havaji,oči má někdy modré někdy zelené,měří 180cm a je to od přírody bruneta s kudrnatými vlasy.
U nás jste jí mohli vidět například ve filmu Ochránce-kde si zahrála ředitelku školy Claire Fletcherovou po boku Vina Diesla,ve filmu Santa je úchyl kde si zahrála pro změnu Sue a eště malou roličku si stihla i ve filmu Listopadová romance.
Ale většina z nás jí zná jako nezapomenutelnou Lorelai Gilmorovou-závislou na kafi,kafi,kafi a hrozně ukecanou osůbku..
 
 

Reklama
Reklama